Na čem právě pracujeme

Vážení občané,

půl roku uteklo jako voda a co nás tedy letos ještě čeká? Níže přinášíme stručný výpis toho, co připravujeme.

Školní jídelna je téměř hotová, elektrospotřebiče a nerezové vybavení je již nainstalované, chybí pár drobných dodělávek a 1.září už budeme vařit v novém.

Koncem léta chceme zahájit postupnou rekonstrukci hřbitovní zdi. V letošním roce by se v první fázi opravila část se vstupními vraty a márnice. Zeď bude vystavěna od základů, vstup osazen novou bránou a márnice získá novou fasádu a střešní krytinu.

Dále plánujeme obnovit plot u nové základní školy, který bude také osazen bránou a vstupní brankou.

O prázdninách se vrátí zahradnická firma na Branu. Dojde k postříkání porostu totálním herbicidem a postupnému zakládání nových okrasných ploch. Na podzim bude na Braně nainstalováno veřejné osvětlení. Už žádné klopýtání ve tmě.

Na dobré cestě je i rekonstrukce dětského hřiště v Obratani, obec na jeho obnovu získala dotaci od Ministerstva pro místní rozvoj. Podpis smlouvy s firmou, která bude vše realizovat se chystá na tento měsíc. Děti se mají na co těšit. Vizualizaci a představení nových herních prvků přineseme po podpisu smlouvy.

Na závěr všem občanům přejeme krásné léto a pohodovou dovolenou.

dnes, středa 24. 4. 2024
čtvrtek 25. 4. slabý déšť 8/-2 °C