INFORMACE o systému odděleného sběru odpadů "D2D"

D2D

Vážení občané,
v přiložených dokumentech a odkazu se dozvíte informace potřebné pro zdárné spuštění systému odděleného sběru materiálově využitelných odpadů "D2D" (od dveří ke dveřím) a jak se do tohoto systému zapojit.

INFORMACE O SYSTÉMU ODDĚLENÉHO SBĚRU

ke stažení zde

velkou změnou je  frekvence vyvážení nádob s odpadem - PAPÍR, PLAST 1X 28 dní

- KOMUNÁLNÍ ODPAD 1X 14 dní

- BIOODPAD zima 1X 28 dní

léto   1X 14 dní

V místních částech Hrobská Zahrádka, Šimpach, Vintířov a Sudkův Důl budou ještě před začátkem spuštění systému "D2D" posíleny počty kontejnerů určených pro svoz plastového odpadu, kontejnery pro svoz ostatních odpadů budou řešeny dle situace.

Počet kontejnerů se v místní části Obrataň nebude navyšovat, maximálně dojde k přesunu stávajících dle situace. Z tohoto důvodu a díky menší frekvenci vyvážení odpadů může dojít brzy k naplnění těchto nádob. Apelujeme proto na občany, aby zvážili dobře pořízení nádob na třídění odpadu a zapojili se do nového programu "D2D". Pořízením nádoby přímo k domu pomůžete sobě, přírodě a v neposlední řadě i obci.

Nádoby jsou občanům zapůjčeny bezplatně, na základě oboustraně podepsané smlouvy. Nádoby jsou očipovány a budou přiřazeny ke konkrétnímu číslu popisnému, tím jsou částečně chráněny i  proti odcizení.

V místní části Obrataň mají trvale hlášení občané možnost se registrovat do systému svozu "D2D" a to pomocí letáků, které byly distribuovány do Vašich schránek (tyto je nutné po vyplnění donést na OÚ Obrataň) a nebo pomocí elektronického odkazu viz. níže.

V dokumentu se dozvíte "Jak správně třídit odpady"

k nahlédnutí a stažení zde

elektronická " Závazná objednávka nádob"

ke stažení zde

K rozjezdu systému byl spuštěn zvláštní web, na kterém se dozvíte všechny potřebné informace

Datum vložení: 18. 1. 2021 15:23
Datum poslední aktualizace: 26. 2. 2021 19:29
Autor: Aleš Komárek

Počasí dnes:

1. 3. 2021

polojasno

Bude skoro jasno až polojasno. Ráno a dopoledne místy mlhy nebo zataženo nízkou oblačností. Denní teploty 6 až 10°C, při celodenní nízké oblačnosti jen kolem 4°C. Noční teploty 2 až -2°C.