Obrataň - Zjednodušená verze stránek

Aktuality - Co je u nás nového

znak obce

Je stále co dělat....opravujeme, stavíme.

Co je u nás nového….

Letošní rok je ve své druhé polovině a my se s vámi chceme podělit o to, jaké projekty se nám podařilo v Obratani a místních částech realizovat.

Níže přinášíme stručný seznam akcí.

V jarních měsících byla provedena oprava vodovodního řadu ve Vintířově. V Hrobské Zahrádce byl opraven povrch místní komunikace v délce cca 300 metrů. V Obratani úspěšně pokračuje druhá etapa kompletní rekonstrukce hřbitovní zdi, kterou znovu realizuje stavební firma Patrik Jačo. Na Sudkově Dole byla obnovena část veřejného osvětlení. Sportovní klub Obrataň získal dotaci na opravu sportovních kabin. Národní sportovní agentura poskytne klubu dotaci ve výši 70% z celkových nákladů. Kabiny budou kompletně přestavěny, vznikne zde například posilovna a zrcadlový sál. V zahradě základní školy Obrataň byly nainstalovány nové herní prvky, které budou sloužit jak dětem ze základní, tak i z mateřské školy. V Obratani a všech místních částech se připravuje rekonstrukce veřejného osvětlení, na které obec získala dotaci ve výši 1.388.009,- Kč. Dotaci poskytne Ministerstvo průmyslu a obchodu z programu EFEKT s cílem snížit spotřebu elektrické energie. Ve stádiu příprav je kompletní oprava kapličky na Bezděčíně.

V okolí Obrataně pokračuje budování protierozních opatření. Stavba vzniká pod taktovkou Státního pozemkového úřadu a celý název akce zní Novostavba tůní a revitalizace systému ÚSES (Územní systém ekologické stability) v k.ú. Obrataň. V důsledku toho je uzavřena silnice směřující na Nechybu.

Stále platí i to, že budeme rádi za jakékoliv nápady, návrhy a připomínky, jak zlepšit veřejný prostor a společně vytvořit prostředí, kde se nám bude dobře žít.

Přeji krásné letní dny.

Michaela Cimbůrková