Obrataň - Zjednodušená verze stránek

Aktuality - Dotace v naší obci

škola

Přehled všech dotovaných projektů naleznete na webových stránkách obce, odkaz níže.
Projekty jsou rozděleny dle zdroje financování - Kraj Vysočina, Ministerstvo pro místní rozvoj,.....

obec/dotovane-projekty/

Dotace představují významný pilíř financování naší obce. V rámci národních zdrojů jsme doposud žádali o dotace z Kraje Vysočina a ze státního rozpočtu – z programů jednotlivých ministerstev. Úspěšná byla i naše žádost z programu IROP (Integrovaný regionální operační program), který je spolufinancován Evropskou unií.

Loňský rok, vzhledem k čerpání dotací, můžeme nazvat rekordním. Velice významná pro nás byla dotace na stavbu nové školní budovy ve výši 11 219 967 Kč a na její vybavení ve výši 2 922 949,58 Kč. V letošním roce jsme díky dotaci 3 150 968 Kč úspěšně dokončili rekonstrukci školní jídelny. Rekonstrukce dětského hřiště se uskuteční v průběhu podzimu. I na tu obec obdržela dotaci ve výši 2 000 000 Kč.

V obci je stále co zlepšovat a v případě komunikací to platí dvojnásob. Proto se již několikátý rok po sobě snažíme získat dotaci z Ministerstva pro místní rozvoj na opravy místních komunikací. Zatím neúspěšně.

Z budoucích připravovaných projektů, na které se budeme snažit získat dotaci, můžeme zmínit například výstavbu podkrovních bytů v budově obecního úřadu Obrataň, opravu sportovních kabin, nákup nového hasičského auta nebo výstavbu chodníků k nádraží ČD.

Nic z toho by samozřejmě nešlo tak hladce bez perfektní podpory z Mikroregionu Stražiště, který nám pomáhá s vyhledáváním vhodných dotačních titulů a se zpracováním žádostí.