Ohlédnutí za rokem 2019 a plány na rok 2020

Ohlédnutí za rokem 2019 a plány na rok letošní.

Jaro 2019 jsme odstartovali vyčištěním koupaliště a úpravou břehů nádrže. Dále byl pořízen městský mobiliář (lavičky, koše, …), který byl rozmístěn v Obratani a v našich místních částech. V Obratani byly modernizovány všechny tři autobusové zastávky a prostředí nástupišť (2 zastávky u hlavní silnice a 1 u vlakového nádraží).

Do Vintířova byl pořízen domek, který slouží místním hasičům ke garážování historické stříkačky a jako zázemí pro občany při vydávání obědů. Hasičská zbrojnice v Obratani získala v průběhu léta novou střešní krytinu. O letních prázdninách dále proběhla i rekonstrukce vodoinstalace ve školní jídelně. Během celého roku pokračovaly výkopové práce na nových parcelách. Byla položena dešťová kanalizace a jednotlivé parcely byly zasíťovány. Na závěr proběhla na parcelách překládka vedení vysokého napětí a pokládka kabelů nízkého napětí a veřejného osvětlení. V prosinci byla na čistírnu odpadních vod (ČOV) v Obratani pořízena nová česla. Dále proběhla výměna kyslíkové sondy a celková elektronizace ovládacího panelu ČOV.

V roce 2020 bude stěžejní a největší investicí stavba komunikace na nových parcelách v Obratani (poté již budou parcely připraveny k prodeji). Dále plánujeme investice do sportovního vybavení obce. Z různých dotačních titulů máme podané žádosti na doplnění herních prvků na dětském hřišti a dále na stavbu multifunkčního hřiště a workoutového hřiště, vše ve sportovním areálu v Obratani. Žádost o dotace byla podána i na výměnu oken ve školní jídelně a na vybudování školní zahrady na Braně. Po dokončení oprav zvonice plánujeme zahradnickou úpravu veřejného prostranství v okolí kostela a památníku TGM. V Šimpachu se uskuteční oprava střechy hasičské zbrojnice. Uvažujeme i o „oprášení“ plánů na stavbu chodníku k vlakovému nádraží. Obec dále průběžně pořizuje velkoobjemové kontejnery na svoz bioodpadů a zdokonaluje jejich sběr, v čemž bude pokračovat i v letošním roce.

Možností do čeho investovat je mnoho, uvidíme, co nám dovolí finanční prostředky....